Zachary Shahan Захарі Шаган

Україну відвідав Захарі Шаган – головний редактор найпопулярнішого в світі ресурсу про “чисті” технології

У рамках Sustainability Summit 2013, що проходив 13-16 вересня у м. Щолкіно (Крим), Україну відвідав особливий гість – Захарі Шаган, який входить до списку топ-20 найбільш впливових людей у світі в енергетичній галузі, а також світовий експерт у сонячній енергетиці. Захарі є директором і редактором CleanTechnica.com – одного з найпопулярніших у світі ресурсів про «чисті» технології, Planetsave.com – провідного ресурсу про довкілля і науку та порталу про електротранспорт Evobsession.com

Візит Захарі Шагана був організований громадською організацією Greencubator за підтримки Activ Solar. Greencubator підготував для гостя широку програму в Україні: кілька зустрічей з фахівцями та лідерами ринку альтернативної енергетики, медіа-середовищем, бізнесом, студентами, активістами сталого розвитку. Захарі побував у Києві, після чого відправився до Криму – знайомитися з об’єктами сталої енергетики (зокрема, сонячною електростанцією Activ Solar в Перово). 13-15 вересня Захарі виступив з кількома доповідями під час Sustainability Summit’у в Щолкіно, де він також консультував учасників події під час розробки ними проектів.Zachary Shahan Захарі Шаган

Офіційне знайомство з гостем почалося із зустрічі у творчому просторі «Часопис» та лекції для студентів КПІ в Києві. В рамках відвідування енергетичних об’єктів Захарі побачив і минуле, і майбутнє енергетики України – руїни атомної електростанції в Щолкіне і сучасні екологічні сонячні електростанції, а також вітрові парки в Криму. Повернувшись до Києва, Захарі провів тест-драйв електромобілів серійного виробництва і саморобних, представлених в Україні.

Zachary Shahan Захарі Шаган

«Феномен Захарі надає нового сенсу та цінності кожному зусиллю громадських організацій, що працюють в галузі популяризації «зелених» технологій у суспільстві. Його підтримка українських ініціатив та захоплення тим, що вже зроблено, багато значить і дає енергію для майбутніх кроків і досягнень.» — зазначає Юлія Малько, в.о. директора АВЕ «Альтернатива» — інформаційного партнера заходу.«Місія Greencubator полягає в тому, щоб надихати енергетичних новаторів на створення соціальних і екологічно прогресивних проектів. І ми впевнені, що приклад Захарі змусить тисячі українців повірити, що зміни починаються з нас самих і можуть творитися кожним, хто працює і вірить в те, що робить», — зазначає Роман Зінченко, співзасновник Greencubator.

Про перспективи «зелених» технологій

Захарі Шаган переконаний, що основна перевага відновлюваних джерел енергії — вплив на майбутнє. Кожна держава повинна визначити стимули, які працюватимуть у своєму специфічному регіоні на користь розвитку галузі. У деяких місцях люди просто хочуть заощадити на рахунках за електроенергію, в інших — прагнуть виробляти більше і отримувати прибуток, продаючи надлишки енергії. Все залежить від законодавства або бізнес моделі.

Zachary Shahan Захарі Шаган

«У будь-якому випадку найбільш ефективним інструментом стимулювання розвитку галузі є «зелений» тариф. Він забезпечив близько 70% зростання сонячної енергетики в усьому світі і близько 60% вітрової. Ціна на відновлювані джерела енергії знижується, в той же час «зелені» технології підтверджують свою ефективність в різних регіонах з мінімальною прив’язкою до кліматичних умов.» — говорить Захарі.

Zachary Shahan Захарі Шаган

Він також оцінив перші успішні кроки в галузі, що були досягнуті головним чином за рахунок «зеленого» тарифу та іноземних інвестицій: «Незважаючи на юний вік, українська зелена промисловість вже представлена рядом гравців і масштабними проектами, гідними уваги, але, безумовно, потенціал розвитку приватного сектора величезний. Ви можете досягти всього, якщо дійсно приділите час досягненню мети. Так що вирішуйтеся і пробуйте. Існує великий потенціал у цій галузі. Є багато рішень, які очікують впровадження. За «зеленими» технологіями майбутнє!»

Про виклики медіа-середовища 

«Інтернет є прекрасним винаходом, який дозволив кожному стати видавцем. В результаті, він змінив всю медіа-індустрію, у багатьох у багатьох відношеннях, дивним чином. Проте мільйони людей, що заповнюють інформаційний простір, знизили вартість засобів масової інформації, що зробило видавництво більш складним видом діяльності.» — каже Захарі Шаан.

Говорячи про феномен успіху CleanTechnica.com, Захарі зазначає, що незалежні блогери, ймовірно, тепер мають рівноцінний традиційним засобам масової інформації вплив на суспільство. «Проблема в тому, що журналісти часто намагаються відображати різні точки зору без особистої думки. Але все ж якщо ви в темі, ви повинні мати свою думку про те, про що пишете. Крім того, такий підхід створює неправильний баланс інформації, надаючи рівні голоси зацікавленим сторонам і незалежним експертам. Таким чином, формується громадська думка, спотворена помилковими цитатами і висловами. На додачу, традиційне лобі володіє величезною силою, оскільки має гроші і направляє їх на дезінформацію, яка в цілому виглядає як результат оригінальних і якісних досліджень (а насправді ними не є) і вкладається в уста журналістам, що повторюють її, як папуги. Проте мільйони людей, що заповнюють інформаційний простір, знизили вартість засобів масової інформації, що зробило видавництво більш складним видом діяльності.» — каже Захарі Шаган.

Захарі Шаган під час виступу на sustainability Summit

Захарі Шаган під час виступу на sustainability Summit

Так, Захарі говорить, що він і його команда пішли проти течії. «Ми зосереджені на двох основних речах: намагаємося виправити дезінформацію в засобах масової інформації і допомагаємо людям усвідомити економічну конкурентоспроможність і практичність чистих технологій сьогодні». Автори Cleantechnica.com почали працювати в рамках стартапа з невеликими інвестиціями в 2008. Захарі приєднався до них у 2009, збільшивши кількість публікацій на ресурсі з 3 до 10-20 на день. «По суті, я сиджу вдома в домашньому одязі, читаю цікаву інформацію і пишу про це, не усвідомлюючи, який вплив роблю на суспільство», — говорить Захарі. Саме тому він спочатку думав, що його присутність у списку найбільш впливових людей в енергетичному секторі — це жарт. Але Захарі насправді стоїть в одному ряду з Обамою, колишнім Міністром енергетики США Стівеном Чу, засновником і генеральним директором Тесла Елоном Маском, Блумбергом, Бобом Лутц та керівниками найбільших автомобільних компаній у світі.

За матеріалами АВЕ «Альтернатива»

Comments
1 коментар to “Україну відвідав Захарі Шаган – головний редактор найпопулярнішого в світі ресурсу про “чисті” технології”
  1. Найголовніше – вплив на майбутнє, – формула довгострокового успіху . Так тримати Романе + команда Greencubator.

Leave A Comment