Пасічник і банда

Іван Пасічник та В’ячеслав Хаврусь ставлять квадрокоптери на службу ефективності сонячних електростанцій

Зустрічайте хакерів TeslaCamp!

Ми раді почати представляти учасників хакатону на TeslaCamp. Знайомтеся з ідеями енергетичних інновацій та їхніми авторами, які будуть втілюватися на TeslaCamp – при бажанні – за вашої участі!

Шукаємо рішення

Власникам великих і малих сонячних електростанцій при виборі місця розташування сонячних батарей, потрібно розуміти, скільки сонячного світла і під яким кутом буде потрапляти на це місце: це називається розрахунок інсоляції на конкретній точці місцевості. Рельєф місцевості, висота дерев чи кущів довкола майданчику, глибина природних чи штучних впадин, висота підвищень впливає на потік сонячної енергії в різних місцях. Цей показник, в свою чергу, визначає кількість отриманої електроенергії та термін окупності встановленої сонячної електростанції. Спеціаліст з 3D-друку і 3D-сканування Іван Пасічник спільно з науковим співробітником Інституту досліджень твердого стану та матеріалів імені Ляйбніца (Дрезден) В’ячеслав Хаврусь на TeslaCamp спробують полегшити життя проектувальникам сонячних електростанцій, застосувавши до тривимірної модель рельєфу спеціальні алгоритми оптимізації інсоляції. Крім алгоритмів, унікальність задуму в методі побудови тривимірної моделі рельєфу.

Іван Пасічник та В’ячеслав Хаврусь працюють над спільною розробкою.

Іван Пасічник та В’ячеслав Хаврусь працюють над спільною розробкою.

 

Квадрокоптери – на старт!

Для побудови тривимірної моделі ця команда планує застосувати фотозйомку за допомогою квадрокоптера – чотирьохроторного електричного вертольота. На ньому буде закріплена камера, котра фотографуватиме місцевість з різних висот. Отримані фотографії оброблятимуться спеціальним алгоритмом, котрий генеруватиме тривимірну модель місцевості / рель’єфу. Ця модель дозволятиме врахувати такі фактори, як нерівності рельєфу та рослинність, що можуть впливати на інсоляцію Потім на отриману накладатимуться координати місцевості та задаватимуться координати сходу та заходу Сонця. Ці та інші дані дозволять отримати картину оптимального розташування сонячних систем – та їхньої максимальної ефективності. Алгоритми для цього розробляє Вячеслав Хаврусь – до речі, його виступ у 2010-му році про моделі розрахунку потоків сонячної енерегії для будинків може пам’ятати спільнота EnergyCamp 2010.

Долучайтесь!

  • Хочете долучитися до цієї команди – пишіть Івану Пасічнику (pasichnyk.ivan @ гмейл.com)
  • Маєте ідею для учасників хакатона? – надішліть її нам через цю форму.
  • Ще не визначилися з ідеєю, але хочете взяти участь в TeslaCamp? – реєструйтеся тут!
Leave A Comment