Доктор Йохан Хартер: європеєць, котрий будує майбутнє сонячної енергетики в Україні

Зустрічайте спікерів TeslaCamp: доктор Йохан Хартер (Activ Solar)

harter_johann_625x415Д-р Йохан Хартер, операційний директор Activ Solar

Серед тих, хто ділитиметься знаннями та досвідом на TeslaCamp буде Д-р Йохан Хартер – операційний директор компанії Activ Solar – найбільшого українського та одного із найбільших в світі девелоперів сонячних парків. До приходу в Activ Solar доктор Хартер працював на керівних посадах в таких компаніях як Qimonda Solar, Qimonda AG и Siemens AG, також має докторський ступінь у сфері фізики напівпровідників, отриману в Університеті Карлсруе.

Виклики накопичення енергії

Те, що вітер дме із різною силою в різний час, і що сонячний потік залежить як від часу доби, так і від погоди робить обсяги виробництва “зеленої” електроенергії складними для передбачення. Погодна  залежність і складнощі із передбаченням кількості отриманої з відновлюваних джерел енергії — один із ключових бар’єрів для переходу на відновлювані джерела енергії.

Така специфіка сонячної та вітрової енергетики вимагає нових, більш гнучких електромереж, котрі здатні перекидати значну кількість електроенергії з одного регіону в інший та забезпечувати зворотній зв’язок з користувачами. Накопичення енергії в промислових масштабах та резервні потужності, котрі дозволять отримувати енергію в безсонячні і безвітряні періоди, є ще однією частиною рішення.

Саме тому ключовою темою виступу доктора Хартера стане накопичення енергії. “Супербатарейки” великих потужностей є одним із найважливіших для розвитку відновлюваних джерел напрямків, адже за їхньою допомогою можна усунути неконтрольовані людиною природні факторів. І це не обов’язково хімічні накопичувачі енергії, які ми носимо всвоїх телефонах і ноутбуках.

Рішення

Доктор Хартер розкаже учасникам TeslaCamp про ключові інновації останніх років в сфері накопичення та балансування потужностей відновлюваних джерел. Йдеться, наприклад, про накопичення енергії в спеціальних водних резервуарах на підвищеннях, котрі задіюються в часи пікового споживання.

Ще один спосіб резервування енергії з відновлюваних джерел, про які говоритиме Д-р Хартер — закачування повітря під тиском в резервуари. В момент необхідності використання резерву, стиснене повітря спрямовується на турбіни для генерування електроенергії.

До цих способів віднедавна додалась також ще одна розробка німецьких науковців — використання електроенергії в моменти надлишкового виробництва для генерування метану з проміжним етапом електролізу води. Метан закачується в сховища і пізніше використовується для генерування електроенергії.

Майбутнє

Звісно, це не всі методи вирішення питання накопичення енергії з відновлюваних джерел. Доктор Хартер розкаже слухачам не лише про діючі на сьогодні технології, але й про тенденції на ринках і енергосистемах та про розробки, котрі все ще перебувають в лабораторіях науковців, і незабаром формуватимуть енергетичну картину світу.

Leave A Comment