Урс Ріггенбах – розробник open-source “заліза” для відкритої та доступнішої енергетики

Зустрічайте спікерів TeslaCamp: Урс Ріггенбах (SolarFire)

“Я вважаю, що це справді дає людству нові можливості, коли ми маємо знання, котрі доступні для всіх”

В програмі TeslaCamp з’явився неймовірний спікер – Урс Ріггенбах (Urs Riggenbach) – лідер проекту в ініціативі SolarFire. Хоча назвати його спікером – це не зовсім коректно, бо Урс – перш за все – хакер, один із спів-засновників і спів-розробників open-source обладнання для відновлюваної енергетики.

На запрошення Greencubator і проекту EnergyTorrent Урс Ріггенбах розкаже про надихаючу, і тим не менш, цілком реальну історію про те, як відкриті технології та спільна праця людей роблять відновлювану енергетику ближче до кожного з нас.

SolarFire

Разом із іншими хакерами Урс створив проект SolarFire. Його суть проста і водночас амбітна – надати доступ до сонячної енергетики якомога більшій кількості людей – перш за все в країнах, котрі розвиваються. Технічне рішення, котре розробив Урс разом із своїми друзями і колегами доволі просте. Це концентраційна установка із дзеркал, котрі фокусують сонячне проміння на парогенераторі, пара із якого подається на паровий двигун. Останній і крутить генератор, що виробляє електроенергію. При цьому потужність установки цілком може досягати 10-15 КВт. Щоб не розказувати багато – на саму установку можна подивитись тут:

Відкритість як технологія і як покликання

Всі компоненти такої установки цілком можна купити в будівельному магазині навіть в слабо розвинутих країнах. А головне – можна завантажити інструкції з виготовлення з сайту SolarFire. Це цілковито відповідає ідеології самого проекту – зробити відновлювану енергетику більш доступною. Урс говорить про це просто і зрозуміло: “Я вважаю, що це справді дає людству нові можливості, коли ми маємо знання, котрі доступні для всіх”.

Проте Урс не тільки говорить. Спочатку він разом із партнерами по проекту сам зробив сонячну концентраційну електростанцію. Потім Урс не побоявся поїхати із Швейцарії в Непал, де заснував проект OpenPower Nepal, що ставить собі за мету полегшити доступ до електроенергії для сільських жителів Непалу. Тепер Урс допомагає жителям Непалу та Індії робити такі установки. Ось один із результатів такої роботи:

Рішення для України

Ми не питали Урса чи підходять такі рішення для України. Бо команда і спільнота Greencubator’а вже знає, що підходять. Рецепт SolarFire простий – кооперація і спільна робота над технологічними рішеннями – це те, що підійде і фермерам з Харківщини і жителям невеликих сіл на Миколаївщині і в степовому Криму.

Приходьте на TeslaCamp. Спілкуватись із носіями захоплюючого досвіду і творити свій власний.

Leave A Comment