Полярний гість навчить енергозбереженню (проекти хакатону)

Bobo: polar bear energy display – проект залучення дітей до домашнього енергозбереження

Просто «виключи світло, бо буде глобальне потепління і всі білі ведмеді вимруть» дає дитині стільки ж розуміння проблеми, як і квантова механіка в першому класі. Інша справа, якщо в домі з’явиться іграшковий полярний ведмедик, який сам розказуватиме про зміни клімату через свою історію. Bobo пропонує в ігровій формі донести дітям ідею збереження енергії, а батькам – заощадити кошти на її використання.

Як же працює Bobo? За допомогою сенсора енергоспоживання на вводі електрики та іграшки у вигляді фігурки ведмедя, що змінює колір від білого до червоного в залежності від інтенсивності енергоспоживання родиною маленькі господарі вчаться вимикати зайві прилади і таким чином долучаються зо захисту клімату та порятунку білих ведмедів.

У комплект Bobo крім самої іграшки входить книжка з історією полярного героя. У ній розповідається, як Bobo здобув свої надможливості та про його шлях з Північного полюсу до домівки дитини. Він навчає дітей екологічній поведінці та як кожен може допомогти зберегти життя інших полярним ведмедям. Це класичний приклад технології, що запускає поведінкові зміни через гейміфікацію.

За допомогою веб-аплікації через серію «уроків» уся сім’я дізнається, як з розумом користуватися електроенергією. Тут можна буде наглядно побачити своє споживання електроенергії, скільки льоду було збережено завдяки економії і глобальну температуру в режимі реального часу.

На разі готові дизайн, прототипи й сенсор енергоспоживання цієї установки. Під час TeslaCamp розробники шукатимуть ідеї для вдосконалення автоматики управління та бездротової частини пристрою.

Сайт проекту http://caretosave.me/

Leave A Comment