“Друге життя” – upcycling-проект хакатону

“Друге життя” – сервіс для забезпечення неруйнівного демонтажу, відновлення і вторинного використання вікон, дверей, сантехніки, та інших корисних будівельних матеріалів

Щороку парки, ліси, яри України поповнюють мільйони квадратних метрів скла, десятки і сотні тисяч розбитих унітазів, раковин, дверей та вікон. Речі з наших домівок складають левову частку відходів, частіш за все вони не піддаються вторинній переробці. Ці предмети, які часто демонтуються в робочому стані, поповнюють переважно несанкціоновані звалища, хоча могли б ще послужити соціально незахищеним громадянам.

Проект пропонує вирішення проблеми – дати сантехніці та будівельним матеріалам друге життя! Таким чином, прокт має щонайменше дві функції: соціально-економічну (здешевлення матеріалів, що особливо актуально для людей з невисокими доходами) та екологічну (за рахунок повторного використання речей зменшується попит на нові товари і, відповідно, економиться енергія на їх виготовлення).

Спочатку передбачається створити майданчик для контакту між людьми, які демонтують чи шукають такі матеріали, пізніше – систему відновлення і складування таких матеріалів для реалізації. Подібний проект вже доволі давно працює в Піттсбургу (США).

Одній з команд хакатону на TeslaCamp’і пропонується попрацювати над бізнес-моделлю проекту та розробкою веб-сайту. Керівник напрямку – Роман Зінченко.

Comments
1 коментар to ““Друге життя” – upcycling-проект хакатону”
  1. Oleksandr says:

    Прикольна iдея, але навряд змiнить нашу ментальнiсть…

Leave A Comment