Проект хакатону: неймовірні будівлі з морських контейнерів

Навчально-демонстраційний центр енергоефективності в Україні

Відпрацьовані контейнери для морських перевезень по всьому світу розпочинають нове життя у вигляді будинків для відпочинку, роботи, життя і творчості. Потенціал їх використання у будівництві розгледів і Андрій Білокінь, який на TeslaCamp’I презентуватиме проект будівництва навчально-демонстраційного центру для просування енергоефективних і сталих технологій на базі морських вантажних контейнерів.

Викидати або переплавляти сталеві контейнери є нераціональним як з екологічної, так і матеріальної точки зору, адже витрати енергії, пов’язані з переробкою контейнерів, що відслужили, є високими, і як кожна металева конструкція вони вже мають в собі великий енергетичний слід з моменту виготовлення. Натомість можна скористатися перевагами готових «вагончиків»: вони мають високі показники структурної міцності і можуть бути застосовані для здешевлення будівництва.

Використання контейнерів дозволяє радикально здешевити будівництво і зменшити площу, яку вони займають в парках списаних контейнерів. До того ж, вони дають можливість розвинути фантазію не тільки сучасним архітекторам: багато дизайнерів, що працюють з технологіями upcycling, були б раді втілити свої креативні ідеї в такому будиночку. А цих ідей, як показує світова практика, безліч. Для тих, хто ще не уявив, про що йде мова – рекомендуємо подивитися цю сторінку: http://design-milk.com

Сьогодні вже є ділянка землі, на якій буде встановлено будинок, первинне фінансування і, чи не головне, постачальник контейнерів.

На TeslaCamp пропонується розробити архітектурно-інженерне рішення та бізнес-план проекту.

Leave A Comment