EnergyCamp-Северинівка у фото і словах

Огляд найцікавіших доповідачів та їх презентації, екскурсія енерго-об”єктами Северинівки з нашими коментарями у  репортажі з EnergyCamp-Северинівка.

У липні  EnergyCamp приймало Поділля. Цього разу ми розмістилися поблизу села Северинівка, Жмеринського району, Вінницької області.

День 1

Саме тут, в нашому таборі зібрались представники громад, громадських організацій, підприємців, журналістів, винахідників, студентів та інноваторів аби через реальний досвід (а через нього – і розуміння) можливостей відновлюваної енергетики допомогти сільським громадам зекономити на енергоносіях через програми енергоефективності.

Перше відділення програми кемпу Роман Зінченко розпочав презентацыйну частину з теми енергеоефективні села та що вона дає крім економії:

Партнером Северинівського EnergyCamp’a виступила Подільська агенція регіонального розвитку.  Олег Левченко – керівник агенції, розповів про те, як і з чого розпочався проект “Енергоефективне село”, етапи реалізації та результати.

На прикладі роботи з сільськими громадами проекту “Енергоефективне село” та співдію, як основу енергоефективності і нової енергії як для села, так і для міських спільнот,  розповідає Андрій Зінченко:

Крім більшого ККД спільнотних дій в енергоефективності, енергоефективність також має стати точкою економічного зростання для українських сіл. Як? – створюючи кооперативи з виробництва біогазу та експлуатації сг техніки, що працює на газу, спільно формуючи соціальний капітал, запроваджуючи енергоощадні технології.

Від соціального важеля йдемо до технічних рушіїв: про підвищення ефективності сонячно-вітрових установок ми дізналися від Віктора Горенюка з Astralux LTD, з оглядом енергетичного потенціалу вітру на території України та нових розробок українських спеціалістів у галузі сонячної та вітрової енергетики.

Після обіду всі вирушили на екскурсію енерго-об’єктами Северинівки, яку провів сільський голова Олександр Христюк:

Ось це – котлован для колектора теплообмінника, що обігріватиме сільський фельдшерсько-акушерський пункт:

А це демонструють біогазову установку, призначену для виробництва газу, яким опалюватиметься пожежна частина:

наступним об’єктом став паливний двір, де за допомогою ось таких дробильних машин виготовляють щепу, яка йде на опалення та піролізний котел, що працює на ній:

а це вітряк, що живитиме енргією  майбутній сільстий спортзал:

Одним з важливих досягнень проекту “Енергоефективне село” стане відкриття у вересні навчального центру з енергоефективності. Там буде можливість навчання для представників сільських громад, проведення презентацій та відкритих лекцій.

Другий день EnergyCamp’a  було розпочато компанією Organic Era з темою органічних продуктів, їх сертифікацію та формування ринку в Україні.

Олена Березовська не тільки на словах, але й на стравах продемонструвала як це смачно, поживно і корисно!

Цікаво було дізнатись про національні біотехнології, про які розповів у своїй презентації Олександр Джига, з компанії “БТУ-Центр” . Адже овочівництво ,зокрема органічне, так само є одною з точок економічного зростання села.

Повертаючись до теми енергоощадності та зелених технологій, варто не проминути увагою яскравого доповідача –  підприємець з Северинівки Віктор Краєвський займається виготовленням матів з очерету – екологічно чистого і надійного енергозбереження оселі.

Наскільки вони міцні та вогнетривкі перевіряли практично :)

Від low-tech повертаючись до провідних компаній та їх розробок з енергоощадності: енергозберігаючі технології Mitsubishi electric на прикладі теплонасосів та рекуператорів представив Михайло Кордюков.

Energy.ua – наші друзі та головні енерго-інженери наших EnergyCamp’iвських сонячних панелей, інвертори до яких надала компанія Sunlight

Вячеслав Турчик, представник компанії “Sunlight-Україна С.Р.Л.” розповів про досвід компанії та сфери застосування інверторів, акумуляторів в системах гарантованого живлення:

Про всі події в онлайн режимі розповідав наш онлайн-вісник та twitter-транслятор  Михайло:

Два дні кемпу пройшли в атмосфері палких дискусій, свіжих ідей і цікавих знайомств. Дякуємо учасникам з Харкова, Миколаєва, Вінниці, Жмеринки, Львова, Рівного, Чернігова, Києва за те, що допомагаєте рухати ідеї та інновації задля енергоефективності.

Резюмуючи EnergyCamp-Северинівка, можемо сказати, що громади, які вчасно зможуть скористатися можливостями енергоефективності та відновлюваної енергетики, отримають ряд переваг: уникнуть депресивного сценарію та створять нові робочі місця, підприємства та джерела доходів за рахунок внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Ми готові ділитися моделями такого розвитку, історіями успіху, стратегіями сталого розвитку для сільських громад що були продемонстровані під час EnergyCamp Северинівка.

Повністю фотоальбом можна переглянути в галереї

Презентації доповідачів розміщені тут: http://www.slideshare.net/greencubator

Також не забувайте, що вже розпочато реєстрацію на EnergyCamp-Київ (28-29 серпня)

Comments
1 коментар to “EnergyCamp-Северинівка у фото і словах”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] детальний звіт про EnergyCamp дивіться на сайті організаторів. Презентації доповідачів можна знайти на […]Leave A Comment