energycamp-долина

Учасники Greencubator EnergyCamp на Прикарпатті планували “Життя після нафти”

19-20 червня команда Української мережі енергетичних інновацій Greencubator провела  другий цього року EnergyCamp – енергетичний табір на на чистому повітрі, присвячений енергоефективності, чистій енергетиці та сталому розвитку.

Як це було – можна почитати і побачити в репортажі з місця подій далі

Цього разу EnergyCamp зібрав в таборі, який живився сонячною енергією, учасників з усієї України на Прикарпатті, поблизу міста Долина.
Тема “Життя після нафти” символічна для Долинщини, оскільки зараз економіка регіону залежна від нафтовидобувної промисловості і запасів нафти, які стрімко скорочуються на місцевих родовищах.
Мер міста Долина Володимир Гаразд, поділився планами щодо того, як переорієнтувати економіку Долини, міста, залежного від нафтовидобутку протягом останніх півстоліття, на сталий шлях розвитку за рахунок енергоощадних технологій на нових секторів економіки – зокрема екологічного туризму та чистого виробництва промислової продукції.

Виконавчий директор Асоціації “Енергоефективних міст Україн”  Анатолій Копець у своєму виступі розказав про енергію в нашому житті та вичерпність природніх ресурсів.

За словами Анатолія Копця, нафта на планеті скінчиться  через 15 тис днів, 152 тис днів – до закінчення запасів кам’яного вугілля. І чи альтернативна енергетика після цього звучить так само альтернативно?

Компанія “Квазар”, чиї сонячні батареї живили табір впродовж двох днів, презентувала інноваційний проект з відродження забруднених територій через розміщення на них сонячних електростанцій, зокрема в Чорнобильській зоні відчуження та на териконах Донбасу.

Оксана Денис,шеф-редактор видавничого дому “ЕКОінформ” зі Львова розповіла про власний досвід життя у нульовій будівлі. Теза її виступу – “енергетика формує архітектуру”.

Пані Оксана продемонструвала також інновації не лише в сфері енергетики, але й на тюнінгу свого авто :)

…яке стало одним з хітів першого дня конференції.

EnergyCamp-Долина зібрав учасників з Києва, Івано-Франківська, Житомира, Львова, Долини та об’єднав довкола теми зеленої енергетики журналістів, студентів, представників влади, громадських організацій, науковців, екологів, виробників та інноваторів.

Два дні табору пройшли в нових знайомствах, спілкуванні і палких дискусіях на тему того, яким же буде життя після нафти і які технології прийдуть на зміну традиційним в енергетиці.

Другий день конференції ознаменувався ще одним цікавим нововеденням, яке, сподіваємось, також стане доброю традицією кемпу. Традиційний партнер EnergyCamp компанія Квазар презентувала приз, який було розіграно серед тих учасників, які ведуть блоги, дописують в соціальні медіа та репортажі на веб-ресурсах на теми енергетики, екології, інновацій та енергоефективності.  Цим призом став портативний зарядний пристрій на сонячних батареях.

А переможницею стала Олена Дуб – беззаперечний лідер оперативних постів про EnergyCamp в мережі Internet

Приз вручив Олександр Ланц, директор з маркетингу і збуту компанії “Квазар”.

Про транспорт після нафти розповів Віктор Загреба, координатор проекту Велокраїна, що також реалізовується на Прикарпатті. До слова, всі бажаючі мали змогу переконатися на практичності велосипеда для різного виду дорожних покриттів прямо на EnergyCamp’i.

Роман Зінченко, керівник проекту Greencubator  розповів про те, як відбувається зближення енергетики та інформаційних технологій на прикладі таких  IT-гігантів як Microsoft, Google та їх інвестиції в ринки енергетики.

Повний фотозвіт про кемп можна переглянути тут: http://picasaweb.google.com/greencubator.info/GreencubatorEnergyCamp3Dolyna#

Наступний EnergyCamp, присвячений темі “Енергоефективне село: здорові громади” пройде на Вінничині, в першому українському енергоефективному селі Северинівка 24-25 липня 2010 року.

Реєстрація на кемп за цим посиланням.

До зустрічі у Северинівці!

Comments
1 коментар to “Учасники Greencubator EnergyCamp на Прикарпатті планували “Життя після нафти””
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] У 2010 році вже відбулись табори у Криму в селі Біла Скеля (29-30 травня) та на Прикарпатті поблизу міста Долина (19-20 червня). Темами відповідно стали: «Розвиток через відновлювану енергетику: від депресивних регіонів до зростання» та «Життя після нафти». […]Leave A Comment