Про енергоощадливість з пелюшок та як молодь уявляє енергетичне майбутнє українських міст розкажуть доповідачі конференції «Енергоефективні Університети»

13-14 травня в Харківському Національному університеті імені В.Н.Каразіна українська мережа енергетичних інновацій Greencubator проведе конференцію «Енергоефективні Університети». Подія збере представників освіти, місцевих громад та влади, а також профільного бізнесу з усієї України. Всіх їх об’єднує спільне прагнення  – переспрямувати кошти зациклені в енергетичному марнотратстві на вищу якість української освіти – кращі підручники, вищі зарплати українським освітянам, інноваційні та наукові проекти в університетах.

Про це з практичної точки зору говоритимуть наші доповідачі, саме вони будуть спільно знаходити шляхи енергоефективності університетів.  Знайомтеся:

Відкриватиме  конференцію заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юрій Сапронов. Про роль університетів у програмі енергозаощадження в місті Харкові розповість начальник відділу розвитку інфраструктури та  енергозбереження Харківської міської ради Світлана Купрійова.

Голова сільської ради села Рогань Шевченко Федір Степанович майбутнє енергоефективне покоління виховуватиме з пелюшок. Про те, як це буде реалізовано, він розповість на прикладі  «Енергозберігаючого дитячого садочка» – демонстраційного проекту енергозберігаючої навчальної будівлі.

«Саме на прикладах успішної співпраці між освітянами, громадами та владою і полягає практична основа конференцій «Енергоефективні Університети. Ми вважаємо, що успішні приклади такої співпраці потрібно розвивати і поширювати по всій Україні» – каже Андрій Зінченко, керівник освітніх проектів всеукраїнської мережі енергетичних інновацій Greencubator. “Ми продовжуємо і поширюємо успішну практику співдії, яка має конкретні практичні вигоди для університетів та для бізнесу, який працює із університетами в сфері енергоефективності”.

На педагогіку енергоефективності націлені також зусилля освітньої ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні: менеджер проекту «Зелений пакет – Україна» Ярослав Юрцаба представить концепцію виховання енергоефективного покоління на основі навчально-методичного комплексу «Зелений пакет», розробленого Регіональним екологічним центром Центральної та Східної Європи (РЕЦ) та адаптованого до умов України низкою українських експертів.

Як бачить українська молодь енергетичне майбутнє наших міст? – це ключове питання не тільки виступу Анатолія Копця, виконавчого директора Асоціації “Енергоефективні міст України», але й наскрізна тема всієї конференції у Харкові.

Саме тому нам надзвичайно приємно, що від теми енергоефективності не відстає і студенство: інноваційний для українських університетів проект «Енергоефективний гуртожиток, як шлях до енергоефективних університетів» представлять студенти екологічного факультету Харківського Національного університета – Ганна Легенька та Наталя Дубіна. Варто відзначити практичну цінність проекту – в подальшому підготовлену методику розрахунку енерговитрат та енергоощадливого обладнання буде передано для використання ОСББ.

Станіслав Ігнатьєв, заступник декана екологічного факультету з наукової та інноваційної роботи Харківського Національного Університету імені В.Н.Каразіна та директор ГО «Інститут сталого розвитку» висловив переконання, що об’єднання зусиль системи «університет-громада-бізнес» є обгрунтованою необхідністю в Україні для підготовки кваліфікованих фахівців-енергоменеджерів та забезпечення енергетичної безпеки громад.

Нагадаємо, що реєстрація учасників на конференцію “Енергоефективні університети” в Харкові триває. Зареєструватись можна за таким посиланням на сайті grеencubator: http://greencubator.info/merezha-proektiv/eeu/kharkiv/ або http://bit.ly/ca0oja

Реєстрація обов’язкова для всіх учасників.

Для довідки

Українська мережа енергетичних інновацій greencubator – громадська організація, що займається просуванням енергоефективності та енергетичних інновацій в Україні.

Вперше greencubator організував конференцію серії “Енергоефективні Університети” 28 липня 2009 року в Переяслав-Хмельницькому Державному Педагогічному Університеті імені Григорія Сковороди. Представники університетів, що прийняли участь в конференції, продемонстрували свою зацікавленість у якісних змінах та готовність до впровадження інновацій у вітчизняних ВНЗ, що й дало ідею проведення конкурсу на відбір університетів-партнерів.

Детальна інформація про greencubator та серію Конференцій «Енергоефективні Університети» на сайті http://greencubator.info

Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна — самоврядний (автономний) дослідницький національний університет. Заснований у листопаді 1804 року з ініціативи видатного просвітителя В. Н. Каразіна. Третій за віком (після Львівського університету та Києво-Могилянської академії) університет України. В Харківському університеті навчалися Нобелівські лауреати Саймон Кузнець та Ілля Мечников, а також викладав лауреат Нобелівської премії Лев Ландау. Зараз університет нараховує 21 факультет, а до структурного підрозділу включено Музей археології й етнографії Слобідської України.

Партнером “Енергоефективних Університетів” виступає Асоціація Енергоефективних Міст України.

Конференції «Енергоефективні Університети», організовані мережею greencubator, проводяться в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що виконується PACT Inc.в Україні завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного Розвитку (USAID).»

За додатковою інформацією звертайтеся:

Реєстрація та участь

Андрій Зінченко
andrez@greencubator.info
+380 67 7441580
+380 44 3740707

Співпраця з бізнесом та
місцевими владами

Роман Зінченко
roman@greencubator.info
+380 67 4492876
+380 44 3740707

Медіа та інформаційне
партнерство

Ганна Яковенко
media@greencubator.info
+380 67 2771019
+380 44 3740707

Leave A Comment