Greencubator оголошує новий конкурс на проведення конференцій серії «Енергоефективні університети»

Ми раді оголосити новий конкурсний відбір університетів, в яких пройдуть наступні конференції серії “Енергоефективні університети”. На цей раз в конкурсі та в подальших конференціях є певні зміни:

 1. Greencubator відбирає одразу 2 вищих навчальних заклади для проведення 2-х конференцій серії “Енергоефективні університети” – однієї в середині травня, іншої в середині червня.
 2. Конференції відтепер будуть 2-денними з метою глибшого охоплення тематики енергоефективності в освіті і кращих можливостей для налагодження контактів між учасниками.
 3. В конференціях ми тепер запроваджуємо галузевий блок, присвячений окремим аспектам енергоефективності в освіті та різних галузях економіки
 4. Стосовно наступних конференцій – галузеві блоки будуть присвячені таким темам як «Педагогіка енергоефективності» та «Енергоефективність в архітектурі та будівництві».

Як і раніше, конференції зорієнтовані на партнерську роботу представників вищої школи, бізнесу, та місцевих громад задля підвищення енергетичної культури суспільства через освіту, ліквідацію енергетичного марнотратства та скорочення витрат університетів на енергоносії. Конференції залишаються безкоштовними для представників освітнього сектору.

Чому ми це робимо

Ми не згодні з ситуацією, коли українським студентам та їхнім викладачам бракує нових книг та учбових матеріалів, сучасних дослідних лабораторій та комп’ютерів, стажувань та програм підвищення кваліфікації, в той час як українські університети є одними з найбільших платників за енергоресурси і одними з найменш ефективних споживачів. Більше того – низький рівень енергетичної культури, в якому виховується сьогоднішнє покоління студентів, програмує енергетичне безкультур’я українського суспільства на багато років вперед і поглиблює енергетичну залежність країни від імпортованих енергоносіїв.

Коли освіта в тупику – в тупику все суспільство. Тому ми прагнемо переспрямуватися кошти з енергетичного марнотратства на кращу, сучаснішу, більш інноваційну освіту. І прагнемо зробити це через енергетичні інновації – частиною з яких і є серія конференцій «Енергоефективні університети».

Немає грошей?

Взагалі в українській освіті (та й українській державі загалом) прийнято скаржитися про те, що “Немає грошей” і через це нічого не робити, продовжуючи марнувати сотні мільйонів гривень бездумним споживанням. Це традиційне скигління не просто неприємне – вони блокує будь-які зміни та інновації, продовжуючи годувати газову трубу.

Для довідки – 6 українських університетів, які подалися на наш перший конкурс цього року, в 2009 році за енергоносії заплатили понад 50 мільйонів гривень ЖИВИМИ грошима (яких начебто немає). Одна ніч опалення студмістечка  Національного університету водного господарства і природокористування (він приймав першу цього року конференції “Енергоефективних універиситетів”) обходиться 20 тисяч живих гривень. Щонайменше третина цих коштів йдуть на обігрів космосу – це горять в топках котелень підручники, нові комп’ютери та стажування для викладачів.

І “допомагає” в цьому ще й українська бюджетна модель – держава карає за енергоефективність, зрізаючи фінансування тим навчальним закладами, які розпочали економити енергоресурси.

Для Greencubator’а приниципово розірвати це замкнене коло – і замість тупикового бездумного споживання енергоресурсів спрямувати гроші і сили на кращу освіту. Адже саме освіта рухає суспільство і країну вперед, незважаючи на кризи і політичну нестабільність.

Яка з цього користь

Обговорення енергетичних інновацій в форматі конференції є тільки першим кроком, а кінцева мета цієї роботи полягає в запустку в університетах-учасниках практичних проектів енергоефективності, реалізованих у співпраці з бізнес-спільнотою, місцевою владою і громадами.

З точки зору користі для Національного університету водного господарства і природокористування і для Рівненщини загалом конференція “Енергоефективні універиситети” стала стартовою точкою для декількох практичних заходів:

 • Навчання студентів сучасним технологіям та підходам енергетичного моделювання будівель, яке проведуть представники компанії SoftProm (офіційний представник Autodesk) та Інституту відновлюваної енергетики НАН України
 • Надання університету архітектурного та інженерного програмного забезпечення за пільговими цінами
 • Безкоштовна розробка проекту автоматизації теплорегулювання корпусів університетського містечка однією з компаній-партнерів
 • Проведення спільного з місцевою владою круглого столу в Рівненській ОДА на тему “Енергоефективність та використання місцевих енергоресурсів як шлях економічного розвитку депресивних регіонів”
 • Проведення влітку толоки для утеплення одного з корпусів НУВГП з використанням природних теплоізоляційних матеріалів.

Ми раді, що попередні конференції серії “Енергоефективні університети” в Переяславі-Хмельницькому (минулого року) та Рівному (12 березня цього року) зібрали разом людей, які шукають можливості  для покращення енергетики освіти і роблять це всупереч загальному скиглінню і марнотратним підходам в суспільстві і державі

Якщо ми Вас переконали чи Ви знаєте університет, який буде справжнім партнером в цій справі – заповніть форму заявки за адресою http://greencubator.info/merezha-proektiv/eeu/eeureg/ чи перешліть цю інформацію зацікавленим представниками вищих навчальних закладів.

Ми прийматимемо заявки до 11 квітня (до 24:00) і плануємо оголосити переможців 13 квітня.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Реєстрація та участь

Андрій Зінченко
andrez@greencubator.info
+380 67 7441580
+380 44 3740707

Співпраця з бізнесом та
місцевими владами

Роман Зінченко
roman@greencubator.info
+380 67 4492876
+380 44 3740707

Медіа та інформаційне
партнерство

Ганна Яковенко
media@greencubator.info
+380 67 2771019
+380 44 3740707

Хто ми

Ми – це Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator. Наша мета – перетворити Україну на конкурентноздатну державу, підвищити енергетичної культури в Україні та забезпечити можливості для сталого розвитку громад через енергетичні інновації:

 • просування енергоефективності
 • підвищення енергетичної свідомості
 • новий рівень енергетичної взаємодії
 • стимулювання інновацій та інвестицій

Детальна інформація про нас на сайті www.greencubator.info

Вперше Greencubator організував конференцію  серії  “Енергоефективні Університети” 28 липня 2009 року в Переяслав-Хмельницькому Державному Педагогічному Університеті імені Григорія Сковороди. Представники університетів, що прийняли участь в конференції, продемонстрували свою зацікавленість у якісних змінах та готовність до впровадження інновацій у вітчизняних ВНЗ, що й дало ідею проведення конкурсу на відбір університетів-партнерів. Детальніша інформація про “Енергоефективні Університети” – http://greencubator.info/merezha-proektiv/eeu/ Партнером “Енергоефективних Університетів” виступає Асоціація Енергоефективних Міст України.

Конференції «Енергоефективні Університети», організовані мережею greencubator, проводяться в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що виконується PACT Inc.в Україні завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного Розвитку (USAID).

Comments
1 коментар to “Greencubator оголошує новий конкурс на проведення конференцій серії «Енергоефективні університети»”
Trackbacks
Check out what others are saying...
 1. […] This post was mentioned on Twitter by Inside USAID, Greencubator. Greencubator said: Оголошуємо новий конкурс для університетів-партнерів конференцій «Енергоефективні університети» http://bit.ly/baOpD9 Оберемо одразу 2 ВНЗ! […]Leave A Comment