Фотозвіт про першу конференцію "Енергоефективні Університети"

Перша конфренція “Енергоефективні Університети” відбулася. У віторок, 28 липня 2009 року більше 40 учасників конференції забрались у Переяслав-Хмельницькому Державному Педагогічному Університеті імені Григорія Сковороди для того щоб разом накреслити шляхи і визначити практичні кроки, якими українські університети повинні рухатись для досягнення енергофективності. Нижче – фото-звіт команди greencubator про подію. First “Energy Efficient Universities” confrerence have launched greencubator’s series of events aimed at creating energy efficiency growth points in Ukrainian universities. On Tuesday, July 28th 2009 more than 40 of its participants have gathered in Pereyaslav-Khmelnytskyj State Pedagogical University to jointly draft the ways and determine practical steps for Ukrainian universities to advance in the sphere of energy efficiency . Below is the greencubator team’s photo report from the conference.

You can find a complete collection of  photos from the conference by following this link

Первая конференция «Энергоэффективные университеты» состоялась.  Во вторник 28 июля 2009 года более 40 участников конференции собрались в Переяслав-Хмельницком государственном педагогическом университете имени Григория Сковороды, чтобы вместе обозначить маршрут и определить практические шаги, с помощью которых украинские университеты должны двигаться для достижения энергоэффективности. Ниже мы приводим фото отчет команды greencubator об этом событии.

Регіони-учасники

У першій події ініціативи “Енергоефективні Університети” взяли участь представники університетів, бізнесу, громадських організацій та державних органів, що працюють у сфері енергоефективності. Команді greencubator особливо приємно, що завдяки спонсорській підтримці з боку Schneider Electric Ukraine нам вдалось зібрати представників університетів із багатьох регіонів України (Відображено на карті): [gmap] На першу конфернеції “Енергоефективних Університетів” були присутні представники:

 • Переяслава-Хмельницького (Київська область)
 • Києва
 • Ніжина (Чернігівська область)
 • Сум
 • Полтави
 • Кривого Рогу
 • Долини (Івано-Франківська область)
 • Нової Каховки (Херсонська область)
 • Севастополя
 • Острога (Рівненська область)
 • Кіровограда
 • Павлограда (Дніпропетровська область)

Виступи першого відділення конференції:

Коцур Віктор Петрович,

Переяслав-Хмельницький Державний Університет імені Григорія Сковороди, ректор Тема виступу: Вітальне слово [singlepic id=175 w=320 h=240 float=none] Віктор Петрович виступив із вітальним словом до учасників конференції “Енергоефективні Університети”. Підтримка конференції та її учасникам відчувалась не тільки в його словах але й у діях. Адже Переяслав-Хмельницький Державний Педагогічний Університет, яким керує Віктор Петрович взяв активну участь в підготовці та проведення конференції. Зокрема університет організував приїзд учасників із Києва до Переяслава-Хмельницького, став гостинним господарем конференції. Віктор Петрович, однак говорив не про те, що університет зробив, а про завдання, що стоять перед всією країною, зокрема і перед освітянами в справі переходу на енергоефективні технології.

Зінченко Роман Арсенович,

програма розвитку енергетичних інновацій greencubator, координатор Тема виступу: Презентація програми розвитку енергетичних інновацій greebcubator та ініціативи “Енергоефективні Університети” [singlepic id=176 w=320 h=240 float=none] Доповідь Романа Зінченка була відповіддю на питання для чого команді greencubator займатись енергоефективністю взагалі та проводити конференції присвячені енрегоефективності університетів, зокрема. Роман довів до аудитоії просту думку про те, що ми вже пройшли точку неповернення, за якою не можемо жити в системі енергетичного марнотратства. За його словами, Україна не може просто економічно, собі дозволити продовжувати так жити далі. І саме університети можуть стати точками росту енергоефективності, що стануть позитивним прикладом для багатьох в Україні.

Ковальчук Артем Михайлович,

Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ КПІ, доцент Тема виступу:  “Система енергозбереження в закладах освіти” [singlepic id=182 w=320 h=240 float=left] [singlepic id=213 w=320 h=240 float=none] Доповідь Артема Ковальчука поєднувала в собі розповідь про технічні можливості НТУУ “КПІ”, роботу над встановленням тепло та енергогенеруючих потужностей в студмістечку КПІ та опис роботи над сучасними стандартами з енрегозбереження для освітніх закладів. Інститут Енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ КПІ, представником якого є Артем Михайлович, за його словами, активно співпрацює із Міністерством Освіти і Науки України над розробкою стандартів енергозбереження для українських університетів. Крім того, Артем Михайлович запросив представників інших ВУЗів звертатись за допомогою до їх інституту у справі впровадження енергоефективних рішень.

Віктор Кириленко,

Британська Рада в Україні Тема виступу: “Програми енергозбереження в університетах Об’єдннаного Королівства” [singlepic id=218 w=320 h=240 float=none] Віктор Кирилиенко представив аудиторії приклади роботи із енергозбереження та енергоменеджменту в університетах Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. У цій європейській країні енергозбереження в університетах всіляко підтримується державою та реалізується у співробітництві з бізнесом. Приклади впровадження енергозберігаючих технологій в британських університетах здебільшого були пов’язані із екологічними програмами. Така зв’язка екологічних та енергозберігаючих програм, на думку Віктора Кириленка, для європейців є цілком природньою, оскільки відповідає концепції сталого розвитку.

Смолій Володимир,

Асоціація “Енергоефективні Міста України”, енергоменеджер міста Долина (Івано-Франківська Обл.), Тема виступу: “Досвід енергоменеджменту в місті Долина та його застосування в українських університетах” [singlepic id=191 w=320 h=240 float=none] Володимир Смолій, енергоменеджер-практик, розказав за рахунок чого в його рідному місті Долина Івано-Франківської області вдалось за минулий рік заощадити 46 тисяч гривень бюджетних коштів. Володимир не тільки чітко описав сучасну динаміку цін на енергоносії та її майбітній розвиток. Його доповідь містила також опис стану сучасного комунального господарства українських міст, а також методи роботи Асоціації “Енергоефективні Міста України “. Саме ці методи роботи Асоціації, які дозволяють містам-членам заощаджувати вже сьогодні мільйони гривень та рухатись до моделі сталого розвитку Володимир Смолій і переніс на університети. За словами Володимира університети із своїми студмістечками нагадують міста в мініатюрі, відтак підходи до енергозбереження мають бути подібними.

Крижановський Олександр,

Schneider Electric Ukraine, менеджер каналу контракторів комерційного відділу Тема виступу: “Schneider Electric: енергоефективні  технології у електророзподільчих системах” [singlepic id=194 w=320 h=240 float=none] [singlepic id=219 w=320 h=240 float=none] [singlepic id=224 w=320 h=240 float=none] Олександр Крижановський, що представляв компанію-споносора перших “Енергоефективних Університетів” розповів про досвід своєї компанії в заощадженні енергії та різноманітних ресурсів, зокрема електроенергії та води. Енергійний виступ Олександра цілком відповідав фразі на першому слайді його презентації “Використовуй свою енергію по максимуму”. Особливо цікавими були практичні приклади з роботи Schneider Electric в українських містах, де вдавалось лише за рахунок введення системи моніторингу ресурсів добитись переходу міста із кількагодинного режиму постачання води на цілодобовий. Виступ викликав ряд питань і жваве зацікавлення, зокрема тим, чи не планує Schneider Electric  відкривати в Україні свої дослідницькі центри.

Стаценко Іван Миколайович,

Севастопольська Торгово-Промислова Палата, Кластер з енергозбереження, Комісія з енергозбереження Севастопольської державної адміністрації Тема виступу: “Кластери як реальна форма участі університетів у енергозбереженні” [singlepic id=227 w=320 h=240 float=left] [singlepic id=228 w=320 h=240 float=none] Іван Миколайович Стаценко у своїй доповіді описав практичний досвід участі університетів у енергозбереженні із використанням моделі кластеру. Говорячи про кластери, він продемонстрував багато технічних розробок у галузі енергоефективності та альтернативної енергетики – власних та своїх вихованців і колег. Проте, не менш важливим винаходом Івана Миколайовича та його колег стала схема взаємодії в кластері енергоефективних технологій в якому університети Севастополя мають змогу взаємодіяти з бізнесом, інвесторами та винахідниками. На думку цього доповідача, кластери є моделлю в якій всі зацікавлені сторони можуть використати інноваційні технології та схеми взаємоді

Виступи другого відділення конференції:

Ждан Лариса

Консультант, юридично-інвестиційна компанія Noerr Stifenhoffer & Lutz Тема виступу: “Роль університетів в інноваційному розвитку економіки. Міжнародний досвід” [singlepic id=197 w=320 h=240 float=none] Лариса виступила із доповіддю на дуже важливу для українських університетів тему. Вона розказала як в Європі університети взаємодіють із бізнесом та державою з метою не просто збереження енергії, але й створення нових інноваційних бізнесів та проведення фундаментальних та прикладних досліджень у сфері енергозбереження та альтернативної енергетики. За словами Лариси Ждан, у цій сфері важливо не тільки володіння технічними знаннями чи активами, але у розробка моделей взаємодії освітян, бізнесу й держави, що заохочують енергозбереження і роблять його вигідним для всіх учасників процесу.

Фаворський Юрій

НТУУ “КПІ”, Компанія “Аванте”

Солонін Анатолій

Асоціація енергоаудиорів в житлово-комунальному господарстві, заступник виконавчого директора [singlepic id=229 w=320 h=240 float=none] Анатолій Солонін, як справжній енергоаудитор, зробив важливе зауваження учасникам конференції стосовно наявності в університетів енергетичних паспортів. За його словами без енергетичної паспортизації будівель університетів вони не зможуть рухатись до скорочення витрат енергії та впровадження енергоощадних технологій, адже саме після енергоаудиту університет може визначити для себе пріоритети у впровадженні енергоефективних технологій.

Сотник Ірина

Сумський Державний Університет, кафедра економіки Тема виступу: “Розвиток діяльності з енергозбереження у Сумському державному університеті”

Михайлова Ірина

Видавничий дім “Edipresse” [singlepic id=189 w=320 h=240 float=none] Ірина виступила із теплою вітальною промовою учасників конференції. Від імені видавничого дому “Edipresse” вона побажала їм успіхів і відзначила, що видання її компанії в своїх матеріалах намагаються просувати енергозберігаючі технології.

Самилін Олександр

Житомирський Аграрний Університет Тема виступу: Підготовка та введення  в учбові програми дисципліни “Основи сталого розвитку енергетики агропромислового комплексу” [singlepic id=199 w=320 h=240 float=none] Виступ Олександра Самиліна вийшов за тему, заявлену в рамках офіційної програми, проте викликав особливу зацікавленість. Така зацікавленістиь була цілком закономірною, якщо взяти до уваги технології, які презентував Олександр. Перш за все йдеться про технології роботи із біомасою та практичне застосування їх в господарстві, зокрема для приведення в рух машин. Олександр у своєму виступі торкнувся також проблеми приведення інвестицій в університети, де розробляються технології альтернативного генерування енергії.

Костюченко Олексій,

Національний Університет “Острозька Академія”, Керівник прес-служби Тема виступу: “Досвід впровадження енергоефективних технологій в Національному Університеті “Острозька Академія” [singlepic id=232 w=320 h=240 float=none] Напевне небагато хто знає, що в місті Острог, в якому було створено один із перших українських освітніх закладів, вулиці освітлюються  за рахунок сонячних батарей, що збирають і накопичують енергію вдень і віддають її  вночі. Олексій зміг довести учасникам, що не тільки місто, але й його університет дуже активно працює над енергозбереженням та енергоменеджментом.  Крім того, він відзначив що був би радий бачити одну із наступних конференцій “Енергоефективних Університетів” в Острозі.

Ігор Барташук,

Компанія “Три Океани”, технічний директор [singlepic id=201 w=320 h=240 float=none] [singlepic id=204 w=320 h=240 float=none] [singlepic id=233 w=320 h=240 float=none] Ігор Барташук в своєму виступі розказав про те, чим він займається професійно – продажем теплонасосів. Його доповідь стала цілою лекцією для тих із учасників, хто не був знайомий із технологією теплових насосів. Сам Ігор виступав динамічно, енергійно, а головне – дав не тільки технічний опис продукції своєї компанії, але й розказав про економічні параметри теплонасосів, такі як вартість, час окупності, умови окупності, масштаби організацій, що можуть використовувати теплонасоси.

Хрутьба Андрій Сергійович

ГО “Молодіжний екологічний центр”(Відповідальний секретар) та Університет економіки та права “КРОК”(викладач)”, Тема виступу: “Досвід впровадження просвітницьких програм з енергоефективності  в навчальних закладах” [singlepic id=234 w=320 h=240 float=none] [singlepic id=235 w=320 h=240 float=none] Андрій Хрутьба у своєму виступі звернув увагу на важливу частину роботи університету в сфері енергозбереження – просвітницбку роботу серед студентів.

Голуб Дмитро

Портал energy.ua, Тема виступу: “Сучасні інформаційні технології для ініціативи “Енергоефективні Університети” [singlepic id=183 w=320 h=240 float=none] [singlepic id=202 w=320 h=240 float=none] Дмитро Голуб представив проект, співзасновником якого виступив він сам – порталу альтернативних енерготехнологій energy.ua. За його словами існує проблема із нерозумінням потенційними замовниками технологій альтернативного генерування енергії їх базових економічних та технічних параметрів. Для виріщення цієї проблеми він разом із своїм партнером Станіславом Шиманським створили ІТ-інструмент energy.ua. Наразі він існує у вигляді соціальної мережі, проте вже в короткій перспективі в ньому з’являться консультаційні та монтажні послуги в для сфери альтернативного генерування енергії для кінцевого споживача. Повне зібрання фотоматеріалів з конференції Ви можете знайти за цим посиланням.

Participating regions

Representatives of universities, businesses, NGOs and public authorities have participated in first conference of “Energy Efficient Universities” series. All of participants either already work in energy-efficiency field or are actively intersted in the topic. Greencubator team is very pleased to say that thanks to sponsorship from Schneider Electric Ukraine we were able to gather university representatives from many regions of Ukraine (shown on the map below):

[gmap]

The representatives from the following cities/regions participated in first “Energy Efficient Universities” conference:

 • Pereyaslav-Khmelnytskyj (Kyivska Oblast)
 • Kyiv
 • Nizhyn (Chernigivska Oblast)
 • Sumy
 • Poltava
 • Kryvyj Rig
 • Dolyna (Ivano-Frankivska Oblast)
 • Nova Kahovka (Hersonska Oblast)
 • Sevastopol (Crimea)
 • Ostrog (Rivnenska Oblast)
 • Kirovograd
 • Pavlograd (Dnipropetrovska Oblast :

Reports of first part of the conference:

Kotsur Viktor Petrovych,

Pereyaslav-Khmelnytskyj State Pedagogical University of Grygorij Skovoroda, dean

Report topic: Greeting to the conference participants

[singlepic id=175 w=320 h=240 float=none]

Victor Petrovych greeted the participants of the conference “Energy-Efficient Universities”. His firm support and commitment to the conference could be felt not only in his words but even more in his actions –  Pereyaslav Khmelnytskyj State Pedagogical University actively participated in preparations to the conference and provided all necessary facilities for it. Among other important things, the University have provided its bus so that participants could comfortably travel from Kyiv to Pereyaslav-Khmelnytskyj, paid for catering services and provided a convenient and modern conference hall for the participants. Though, Victor Petrovych Kotsur in his speech have focused on different topics – the challenges of energy efficiency that the whole country and its educators face and the ways Ukrainian education could use and benefit from energy-efficient technologies.

Zinchenko Roman Arsenovych,

greencubator energy innovation support programme, coordinator

Report topic: “Presentation of greencubator energy innovation support programme and “Energy Efficient Universities” initiative”

[singlepic id=176 w=320 h=240 float=none]

Roman Zinchenko’s adress was a response to th often-asked question of greencubator team’s motivation to work in energy-efficiency field at large and carry out conferences on energy efficiency in unioversities in particular. Roman have brought to audience a simple thought that we as a country had already passed a point of no return and can not afford to live any longer in energy-wasteful system. According to his words, Ukraine can no longer afford itself to go on like that any longer, and it is namely universities that can become the growh points for energy-efficiency which will serve as a positive examples for many.

Kovalchuk Artem Mykhailovych,

Institute for energy-saving and energy-management, National Technical University “KPI”, associate professor

Report topic: “Energy-saving system for Ukrainian universities”

[singlepic id=182 w=320 h=240 float=left]

[singlepic id=213 w=320 h=240 float=none]

Mr Kovalchuk in his report have combined the information on technical capabilities of  NTU “KPI”, report on installation of heat and energy-generating facilities at the University’s campus and report on his institution’s work on modern standards for energy-saving for educational institutions. According to his report, the Institute for energy-saving and energy management  cooperates actively with Ministry of  Education and Science to finalize the development of energy-efficiency standards for Ukrainian universities. Apart from that, Artem Mykhailovych have proposed to other universities, especially non-technical, support in implementing energy-efficient solutions in their campuses.

Kyrylenko Victor,

British Council in Ukraine

Report topic: “Energy-saving programmes in UK universities”

[singlepic id=218 w=320 h=240 float=none]

Victor Kyrylenko presented to the audience a set of examples of UK iniversities’ work on energy-saving and energy management in universites of United Kingdom. In this European country energy-saving policies in universities recieve a solid state support and is implemented in cooperation with business. The examples of implementing energy-efficient technology in British universities were in majority of cases related to ecology programmes. Such a strong link between ecological and energy-saving programmes, according to Victor Kyrylenko is quite natural for Europeans, since it corresponds to the concept of sustainable development.

Smolij Volodymyr,

Association “Energy-Efficient Cities of Ukraine”, energy manger of  Dolyna (Ivano-Frankivska Oblast)

Report topic: “The experience of energy management in Dolyna town and its application in Ukrainian universities”

[singlepic id=191 w=320 h=240 float=none]

Volodymyr Smolij, a practicing energy manager started his report with description of the measures that during the last (2008) year have allowed his home city Dolyna with around 27 000 of inhabitants to save more than 46 000 hryvnas on energy consumption. Volodymyr have provided a clear picture of modern prices on energy resources and the logics behind their rise in now and in the future. His report also contained a brief description of current state of utilities and infrastructure of Ukrainian cities and the methods practiced in these realms by “Energy Efficient Cities of Ukraine”. According to Volodymyr Smolij, it is namely these methods that allowed Association Members to economise millions and move towards sustainable development model. Volodymyr provided his vision of using these methods and approaches in Universities’ campuses, which, as he noted function like miniature cities thus creating an opportunity to re-apply the practicaly verified approaches.

Kryzhanovskyj Oleksandr,

Schneider Electric Ukraine, contractor channel manager of commercial depertment

Report topic: “Schneider Electric: energy-efficient technologies in electric energy distribution systems”

[singlepic id=194 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=219 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=224 w=320 h=240 float=none]

Oleksandr Kryzhanovskij represented a corporate sponsor of the first “Energy-Efficient Universities” conference. His report included data on his company’s experience in saving different resources, particularly energy and water. The energetic presentation made by Olexandr corresponded with the motto of his company on the first slide of his keynote “Make the maximum out of your energy”. In this report amongst the most interesting parts of it were real-life examples of Shcneider Electric implementations of energy-saving practices in Ukrainian cities. As Olexander underlined these projects allowed to drastically reduce the waste of energy resources and in some cases to provide cities wtih all-day hot water supply just by installing resource management system.

Statcenko Ivan Mykolajovych,

Sevastopol Trade Chember, Energy-saving cluster, Sevastopol state administration comission for energy-saving

Report topic: “Clusters as a real form of Universities’ participation in energy savingі”

[singlepic id=227 w=320 h=240 float=left]

[singlepic id=228 w=320 h=240 float=none]

Ivan Stacenko in his report have described a practical experience of university implementation of energy-efficient technologies using cluster models. In his report on clusters he demonstrated many tech developments in the sphere of energy efficiency – a result of R&D work of his own, his colleagues and his students. Besides tech inventions and developments Ivan Stacenko have presented a social innovation – his team’s own cluster model which allows Sevastopol universities to interact with businesses, investors and inventors.

Reports of the second part of the conference:

Zhdan Larysa

Noerr Stifenhoffer & Lutz, Project manager

Report topic: “Universities’ role in innovation development of the economy.  International experience.”

[singlepic id=197 w=320 h=240 float=none]

Larysa presented a report with a topic which is especially important for Ukrainian universities. This report included overview and analysis of how European universities interact with business and public authorities not just for energy saving but for creation of new innovative businesses and conductung fundamental and applied research in the sphere of energy-saving and alternative energy. Acoording to Larysa’s report when it comes to university-developed innovations and their commercialization technical expertise and R&D is not enough. Development of the efficient   interaction model for education istitutions, business and state which would make cooperation mutually fruitful is a must.

Favorskyj Jurij

NTU “KPI”, “Avante” company

Report topic: “Disspelling the myths around renewable and autonomous power”

Favorskyj Yurij – the owner of the “Avante” company that supplies solutions for energy autonomy based on renewable energy is at the same time one of the most prominent professors of National Technical University “Kyiv Polytechnical Institute”.  So, in his report he combined his pedagogical talent and business communication skills. The result was more than efficient – he managed to explain many hard-to-understand technical problems to non-tech audience and really disspell many myths that exist around renewable energy and autonomous power supply.

Solonin Anatolij

Association of energy auditors in housing and utilities, vice-director deputy

[singlepic id=229 w=320 h=240 float=none]

Anatolij Solonin, as a true energy auditor made an important point by asking conference participants if any of the universities had energy passports. According to his report, withought implementint energy passports in university camplses’ buildings the universities will be unable to cut their energy use and implement energy-efficient technologies, since namely after energy audit university can define economical, technical, financial priorities and capabilities in the sphere of implementing energy efficient technologies.

Sotnyk Iryna

Sumy State University, associate professor

Report topic: “Development of energy-saving activities in Sumy State university”

Iryna was one of those who focused on practice. In just 7 munites she managed to provide a clear overview of the main activities in the field of energy-efficiency in Sumy State University.

Mykahilova Iryna

“Edipresse” publishing house

[singlepic id=189 w=320 h=240 float=none]

Iryna adressed the participants with a warm welcome speech on behalf of “Edipresse” publishing house and wished the whole “Energy Efficient Universities” initiative a great success. She also noted that for her company promoting energy-saving technologies in “Edipresse” journals is an importnat priority.

Samylin Oleksandr

Zhytomyr Agrarian University

Report topic: “Preparation and implementation of “Fundamentals of sustainable energy development of agricultural complex” course in university

[singlepic id=199 w=320 h=240 float=none]

The report made by Oleksandr Samylin was not completely fitting the announced theme of the conference, still it was extremely interesting for pretty much  all of the participants. It is no wonder, if we consider the technologies, which Oleksandr presented. Among them – technologies of biofile generation from biomass which allows to power agricultural vehicles. Another important part of Oleksandr’s report was a review of current state of investment in universities which work on developing alternative fuel technologies.

Kostjuchenko Oleksij,

National University “Ostrozka Academija”, head of press-service

Report topic: “Досвід впровадження енергоефективних технологій в Національному Університеті “Острозька Академія”

[singlepic id=232 w=320 h=240 float=none]

It is not widely known that in Ostrog, a hometown to first Ukrainian university streets are lit using solar batteries and accumulators. Oleksij managed to prove the participants of the conference that not only the city but his university also works on energy-saving and energy management. Moreover, he noted that National University “Ostrozka Akademija” is ready to host one of the next conferences of the “Energy Efficient Universities” series.

Bartashuk Igor,

Company “Three Oceans”, CTO

Report topic:

[singlepic id=201 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=204 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=233 w=320 h=240 float=none]

Igor Bartashuk in reported on what he is doing professionally – selling heat pumps. His lecture became a whole lecture for those participants that were not familiar with heat pump technology. Igor himself was dynamic and energetic speaker, he provided not only technical description of his company’s products but also discusses the economic characteristics such as cost, recoupment period, recoupment prerequisites, organizational scale required for this technology.

Hrutba Andrij Sergijovych

NGO “Youth ecologic center (responsible secretary) and “KROK” University of economy and law(teacher)”,

Report topic: “Experience of implementing gress-roots educational energy-efficiency campaigns in educational institutions”

[singlepic id=234 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=235 w=320 h=240 float=none]

Andrij Hrutba in his report have focused attention on persuading students to join the grassroots campaigns aimed at energy-saving. As a teacher and responsible secretary he told about his own practical experience of convincing srudents of “KROK” university to join energy-saving actions in the university

Golub Dmytro

energy.ua portal

Report topic: “IT for energy management and renewable energy technologies”

[singlepic id=183 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=202 w=320 h=240 float=none]

Dmytro presented a project, of which he is a co-founder – alternative/renewable energy portal energy.ua. Dmytro states that in most cases there exist a whole bunch of problems and misunderstandings between consumers and producers/implementers of alternative energy generating technologies . In most cases the basis for such problems – a poor level of technical knowledge among consumers. To solve this problem, along with his partner – Stanislav Shymanskyj he created an IT-instrument aimed at helping producers/implementers to find a common grounds and common language with consumers. Currently it exists in the form of social network but in a short perspective it will feature consultancy and implementing services for end-users of renewable energy generation.

A complete collection of  photo material from the confernce you can find by following this link

Полное собрание фотоматериалов конференции Вы можете найти по этой ссылке.

Регионы-участники

В первом мероприятии инициативы «Энергоэффективные университеты» участвовали представители университетов, бизнеса, общественных организаций и государственных органов, которые работают в данной сфере. Нам особенно приятно, что благодаря спонсорской поддержке Schneider Electric Ukraine нам удалось собрать представителей университетов из множества регионов Украины (см.карту).

[gmap]

На первой конференции «Энергоэффективные Университеты» присутствовали представители:

* Переяслава-Хмельницкого (Киевская область)

* Киева

* Нежина (Черниговская область)

* Сум

* Полтавы

* Кривого Рога

* Долины (Ивано-Франковская область)

* Новой Каховки (Херсонская область)

* Севастополя

* Острога (Ровенская область)

* Кировограда

* Павлограда (Днепропетровская область)

Выступления первого отделения конференции:

Коцур Виктор Петрович,

Переяслав-Хмельницкий государственный университет имени Григория Сковороды, ректор

Тема выступления: Приветственное слово

[singlepic id=175 w=320 h=240 float=none]Виктор Петрович выступил с приветственным словом к участникам конференции «Энергоэффективные Университеты». Поддержка конференции и её участников чувствовалась не только в словах, но на деле. Ведь Переяслав-Хмельницкий государственный университет, которым руководит Виктор Петрович, принял активное участие в подготовке и проведении конференции. В частности, университет организовал приезд участников из Киева в Переяслав-Хмельницкий, стал гостеприимным хозяином конференции. Однако, Виктор Петрович говорил не о том, что университет сделал, а про заданиями, стоящими перед всей страной и университетами в частности, в деле перехода на энергоэффективные технологии.

Зинченко Роман Арсенович,

программа развития энергетических инноваций greencubator, координатор

Тема выступления: Презентация программы развития энергетических инноваций greebcubator и инициативы «Энергоэффективные Университеты»

[singlepic id=176 w=320 h=240 float=none]Доклад Романа Зинченко была ответом на вопрос, для чего команде greencubator заниматься энергоэффективностью в целом и проводить конференции, посвященные энергоэффективности университетов в частности. Роман довёл до аудитории простую мысль о том, что мы уже прошли безвозвратности, за которой невозможна дальнейшая жизнь в системе энергетического расточительства. По его словам, Украина не может просто экономически себе позволить продолжать так жить дальше. И именно университеты могут стать точками роста энергоэффективности, и станут положительным примером для многих в Украине.

Ковальчук Артём Михайлович,

Институт энергосбережения и энергоменеджмента НТУУ «КПИ», доцент

Тема выступления: «Система энергосбережения в образовательных учреждениях”

[singlepic id=182 w=320 h=240 float=left]

[singlepic id=213 w=320 h=240 float=none]

Доклад Артёма Ковальчука объединил в себе описание технических возможностей НТУУ «КПИ», работу по установке тепло- и энергогенерирующих мощностей в студгородке КПИ и описание работы над современными стандартами по энергосбережению для образовательных учреждений. Институт энергосбережения и энергоменеджмента НТУУ «КПИ», представителем которого является Артём Михайлович, по его словам, активно сотрудничает с Министерством образования и науки Украины над разработкой стандартов энергосбережения для украинских университетов. Кроме того, Артем Михайлович пригласил представителей других ВУЗов обращаться в его институт за помощью в деле внедрения энергоэффективных решений.

Виктор Кириленко,

Британский Совет в Украине

Тема выступления: «Программы энергосбережения в университетах Объединённого Королевства»

[singlepic id=218 w=320 h=240 float=none]

Виктор Кириленко представил аудитории примеры работы по энергосбережению и энергоменеджмента в университетах Объединённого Королевства Великой Британии и Северной Ирландии. В этой европейской стране энергосбережение в университетах всячески поддерживается государством и реализуется в сотрудничестве с бизнесом. Примеры внедрения энергосберегающих технологий в британских университетах, в основном, были связаны с экологическими программами. Такая связка экологических и энергосберегающих программ, по мнению Виктора Кириленко, является для европейцев вполне естественной, поскольку отвечает концепции устойчивого развития.

Владимир Смолий,

Ассоциация «Энергоэффективные Города Украины», энергоменеджер города Долина (Ивано-Франковской обл.),

Тема выступления: «Опыт энергоменеджмента в городе Долина и его использование в украинских университетах»

[singlepic id=191 w=320 h=240 float=none]

Владимир Смолий, энергоменеджер-практик, рассказал за счёт чего в его родном городе Долина Ивано-Франковской области удалось за прошлый год сэкономить 46 тысяч гривен бюджетных средств. Владимир не только чётко описал современную динамику цен на энергоносители и её перспективы. Его доклад содержал также описание состояния коммунального хозяйства украинских городов, а также методы работы Ассоциации «Энергоэффективные Города Украины «. Именно эти методы работы Ассоциации, которые позволяют городам-членам уже сегодня экономить миллионы гривен и двигаться к модели устойчивого развития, Владимир Смолий и перенес на университеты. По словам Владимира, университеты со своими студгородками напоминают города в миниатюре – а  значит подходы к энергосбережению должны быть схожими.

Александр Крыжановский,

Schneider Electric Ukraine, менеджер канала контракторов коммерческого отдела

Тема выступления: «Schneider Electric: энергоэффективные технологии в электрораспределительных системах»

[singlepic id=194 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=219 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=224 w=320 h=240 float=none]

Александр Крыжановский, представляя компанию-споносора первых «Энергоэффективных Университетов» рассказал об опыте своей компании в экономии энергии и других ресурсов. Энергичное выступление Александра вполне соответствовало фразе на первом слайде его презентации «Используй свою энергию по максимуму». Особый интерес аудитории вызвали практические примеры работы Schneider Electric в украинских городах, где удавалось лишь за счет введения системы мониторинга ресурсов добиться перехода города с почасового режима водообеспечения на круглосуточный. Выступление вызвало и ряд вопросов, в частности, не планирует ли Schneider Electric открывать в Украине свои исследовательские центры.

Стаценко Иван Николаевич,

Севастопольская Торгово-Промышленная Палата, Кластер по энергосбережению, Комиссия по энергосбережению Севастопольской государственной администрации

Тема выступления: “Кластеры как реальная форма участия университетов в энергосбережении”

[singlepic id=227 w=320 h=240 float=left]

[singlepic id=228 w=320 h=240 float=none]

Иван Николаевич Стаценко в своём докладе описал практический опыт участия университетов в энергосбережении с использованием модели кластера. Говоря про кластеры, он продемонстрировал множество технических разработок в сфере энергоэффективности и альтернативной энергетики – собственных, своих воспитанников и коллег. Однако, не менее важным изобретением Ивана Николаевича и его коллег стала схема взаимодействия в кластере энергоэффективных технологий в котором университеты Севастополя имеют возможность сотрудничать с бизнесом, инвесторами и изобретателями. По мнению докладчика, кластеры являются моделью, в которой все заинтересованные стороны могут использовать инновационные технологии и схемы взаимодействия.

Выступления второго отделения конференции:

Лариса Ждан,

Юридическая компания NOERR STIEFENHOFER LUTZ, менеджер проектов.

Тема выступления: “Роль университетов в инновационном развитии экономики. Международный опыт”

[singlepic id=197 w=320 h=240 float=none]

Лариса выступила с докладом на очень важную для украинских университетов тему. Она рассказала как в Европе университеты взаимодействуют с бизнесом и государством с целью не просто сохранения энергии, но и создания новых инновационных субъектов бизнеса и проведения фундаментальных и прикладных исследований в сфере энергосбережения и альтернативной энергетики. По словами Ларисы, в этой сфере важно не только владение техническими знаниями или активами, но и разработка моделей взаимодействия представителей сферы образования, бизнеса и государства, что стимулирует  энергосбережении и делает его выгодным для всех участников процесса.

Юрий Фаворский,

НТУУ «КПИ», Компанія «Аванте»

Выступление Юрия Фаворского было посвящено альтернативной генерации энергии, прежде всего за счёт энергии солнца и ветра. Участники конференции из этого доклада получили объяснение многих технических и технико-экономических понятий, связанных с альтернативной генерацией энергии в доступной форме. Кроме того, выступление содержало также описание экономически и технически обоснованных подходов к альтернативной генерации энергии, опробованных компанией «Avante».

Анатолий Солонин,

Ассоциация энергоаудиторов в жилищно-коммунальном хозяйстве, заместитель исполнительного директора

[singlepic id=229 w=320 h=240 float=none]

Анатолий Солонин, как настоящий энергоаудитор, сделал важное замечание участникам конференции касательно отсутствия у университетов энергетических паспортов. По его словам без энергетической паспортизации зданий университетов они не смогут двигаться к сокращению расходов энергии и внедрению энергосберегающих технологий – ведь именно после энергоаудита университет может определить для себя приоритеты во внедрении энергоэффективных технологий.

Ирина Сотник,

Сумской государственный университет, кафедра экономики

Тема выступления: “Развитие деятельности по энергосбережению в Сумском государственном университете”

Это выступление отличалось чёткостью и концентрацией на экономическом аспекте энергосбережения. Ирина Сотник, как экономист, говоря о роботе своего ВУЗа в сфере энергоэффективности, анализировала современный энергетический рынок и работу по энергосбережению в Сумском университете исходя из экономических параметров.

Ирина Михайлова,

Издательский дом «Edipresse», редактор

[singlepic id=189 w=320 h=240 float=none]

Ирина выступила с теплой приветственной речью к участникам конференции. От имени издательского дома «Edipresse» она пожелала им успехов и отметила, что её издательство в своих материалах старается популяризировать энергосберегающие технологии.

Александр Самылин,

Житомирский аграрный университет

Тема выступления: Подготовка и введение в учебные программы дисциплины “Основы устойчивого развития энергетики агропромышленного комплекса”

[singlepic id=199 w=320 h=240 float=none]

Выступление Александра Самилина вышло за рамки темы, заявленной в официальной программе конференции, но вызвало особенную заинтересованность, которая обуславливалась технологиями работы с биомассой и практическое использование их в хозяйстве, в частности, для приведения в движение машин. Александр в своем выступлении коснулся также проблемы приведения инвестиций в университеты, где разрабатываются технологии альтернативной генерации энергии.

Алексей Костюченко,

Национальный университет “Острожская академия”, руководитель пресс-службы

Тема выступления: “Опыт внедрения энергоэффективных технологий в Национальном университете “Острожская академия”

[singlepic id=232 w=320 h=240 float=none]

Наверное, немногие знают, что в городе Острог Ровенской области в котором был создан дно из первых  в Украине образовательных учреждений, улицы освещаются за счёт солнечных батарей, которые собирают и накапливают энергию днём и отдают её ночью. Алексей смог доказать участникам, что не только город, но и его университет очень активно работает над энергосбережением и энергоменеджментом. Кроме того он отметил, что был бы рад видеть одну из следующих конференций «Энергоэффективных Университетов» в Остроге.

Игорь Барташук,

Компания “Три Океана”, технический директор

[singlepic id=201 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=204 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=233 w=320 h=240 float=none]

Игорь Барташук в своём выступлении рассказал про то, чем он занимается професионально – теплонасосы. Его доклад стал целой лекцией для тех из участников, кто не был знаком с технологией тепловых насосов. Сам Игорь выступал динамично, энергично, а главное, дал не только техническое описание продукции своей компании, но и рассказал об экономических параметрах теплонасосов, таких как стоимость, период окупаемости, условия окупаемости, масштабы организаций, которые могут использовать теплонасосы.

Хрутьба Андрей Сергеевич

Общественная организация «Молодёжный экологический центр» (ответственный секретарь), Университет экономики и права «КРОК»(преподаватель)»,

Тема выступления: “Опыт внедрения просветительских программ по энергоэффективности в учебных заведениях»

[singlepic id=234 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=235 w=320 h=240 float=none]

Андрей Хрутьба в своём выступлении обратил внимание на важную часть работы университета в сфере энергосбережения – просветительскую работу среди студентов.

Дмитрий Голуб

Портал energy.ua, соучредитель

Тема выступления: “Современные информационные технологии для инициативы “Энергоэффективные Университеты”

[singlepic id=183 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=202 w=320 h=240 float=none]

Дмитрий Голуб представил проект, соучредителем которого выступил он сам – портала альтернативных энерготехнологий energy.ua. По его словам, существует проблема с непониманием потенциальными заказчиками технологий альтернативной генерации энергии их базовых экономических и технических параметров. Для решения этой проблемы он вместе со своим бизнес-партнером Станиславом Шиманским создали  ІТ-инструмент energy.ua. Сейчас он существует в виде социальной сети, но уже в короткой перспективе на нём появятся консультационные и монтажные услуги в сфере альтернативной генерации энергии для конечного потребителя.

Полное собрание фотоматериалов конференции Вы можете найти по этой ссылке.

Comments are closed.