Українські університети вчитимуть енергоефективності

28 липня 2009 року у місті Переяслав-Хмельницькому пройде перша з серії конференцій “Енергоефективні університети”, започаткованих програмою підтримки енергетичних інновацій Greencubator (www.greencubator.info). Основна ідея заходу – підвищити рівень енергоефективності українських університетрів через заохочення інновацій в енергетичній сфері, практичне планування заходів з енергозбереження та організацію фінансування енергозберігаючих технологій в університетах.

“Ми впевнені, що саме навчальні заклади мають покласти початок формуванню нової енергетичної культури в Україні. Ми раді, що в нашому суспільстві, після поколінь вихованих в дусі безвідповідального ставлення до енергії з’являються освітяни, науковці та навчальні заклади, які прагнуть вивести Україну з тупика енергозалежності. Наша справа – допомогти цим людям.” – говорить координатор програми Greencubator Роман Зінченко.

Вирішувати проблему енергоефективності в освіті під час конференції будуть представники університетів, державних органів, постачальників енергоефективних рішень, фінансових установ. Саме поєднання зусиль освітян, держави, приватного сектору та громадськості задля енергозбереження дасть змогу спрямувати сотні мільйонів гривень зекономлені на опаленні та енергозабезпеченні безпосередньо на розвиток освіти.

Прикладом такого партнерства освітніх та приватних структур є фінансова підтримка заходу з боку компанії “Schneider Electric Україна“. “Ми вважаємо підтримку таких освітніх ініціатив необхідним кроком до оздоровлення енергетичного ринку та зростання його інноваційної складової” – говорить менеджер комерційного відділу “Schneider Electric Україна” Олександр Крижановський.

Ключовими експертами на Першій конференції циклу «Енергоефективні університети» будуть представники навчальних закладів, які активно підвищують енергетичну культура: Переяслав-Хмельницького Педагогічного Університету, Сумського Державного Університету, Севастопольського Національного Технічного Університету. Також серед доповідачів представники Британської Ради в Україні, Асоціації “Енергоефективні Міста України“, компаній “Квазар-Мікро”, “Schneider Electric Україна“, “Нова енергія” та інших.

Конференція з серії “Енергоефективні університети” проходитиме 28 липня 2009 р. в Переяслав-Хмельницькому Педагогічному Університеті (м. Переяслав-Хмельницький, Київська область) за сприяння Британської Ради в Україні, Асоціації Енергоефективних Міст та за фінасової підтримки компанії Schneider Electric Україна.

Leave A Comment